CERN un LHC sabrukšana

Nojausma, ar ko CERN ir saistīts, būs daudziem, bet kāds ir atšifrējums? Varētu būt grūtāk par LHC (Large hadron collider), jo CERN abreviatūra izveidojusies no franču valodas jeb “Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire“, proti, Eiropas kodolpēdījumu organizācija, zem kuras ir LHC projekts.

Pirms 2 gadiem CERN PhD fiziķi uzsāka interesantu un no fizikas patālu projektu “Decay”. Tā ir filma par to, ka viens no lielākajiem fizikas sasniegumiem varētu izrādīties pēdējais, jeb kārtējo zombiju apokalipsi. Es būtu gatavs saderēt, ka ne jau režisora Lūka Tomsona sacītā dēļ, ka “The dark, creepy atmosphere got us thinking it would be a great location for a horror film“, filma tika radīta, bet gan vairāku konspirācijas teoriju dēļ, kas apjož CERN un īpaši LHC. Laikam populārākā bija par melno caurumu, ko radīs LHC eksperimenti un kas iesūks sevī visu Zemi. Ņemot vērā, ka jau pats filmas sākums ir zinātniski smieklīgs (Higsa bozoni pēkšņi rada zombikus), tad tieši to var saprast no režisora teiktā, ka “I don’t want to spoil the film, but we realized the theme and location also gave us a great chance to do some satirical commentary on various aspects of people’s perceptions of science. So there are some hidden depths to the film too, beyond us just having fun!

Filma notiek reālajās LHC telpās, aktieri ir īsti fizikas PhD studenti. Pēc kāda no eksperimentiem sistēmā notiek pārslodze. Un vairāki apkopes tehniķi, būdami pakļauti jaunatklātajiem Higsa bozoniem, kļūst par asinskāriem zombijiem.

Pirmizrāde notiks 29. novembrī Lielbritānijā, Mančestrā, bet jau 8. decembri filma būs brīvpieejama filmas mājas lapā (skatīt avotus). Filmas budžets ir 2000 sterliņu māciņas £, filmēšanā piedalījās 20 cilvēku komanda un radīja 75 minūšu garu filmu.

Avoti:

  • Filmas treileris (links);
  • Filmas mājas lapa (links);
  • Režisors Lūks Tomsons (links).

Skazis

Advertisements

Comments on: "CERN un LHC sabrukšana" (1)

  1. Raimonds Meija said:

    Paldies par “heads up” – būs jāpaskatās..

Atstāj atbildi šeit

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: