LU nedienas

Šis būs citādāks raksts, bet man vajag padalīties.

Pavisam nesen lielu viļņošanos sabiedrībā izraisīja šķietami aktīvs Latvijas Universitātes (LU) kurss bioloģijas fakultātē (links uz kursa aprakstu). Sākumā šķita, ka šis būs kā vēl viens trumpis Ķīlim viņa krusta gājienā “Gribu kādu Latvijas augstskolu pasaules top 100 “, bet kā noskaidrojās (avots – LU twitter konts), tad kurss kopš 2011. gada netiek piedāvāts. Te gan ir jāņem vērā, ka “netiek piedāvāts” nenozīmē, ka kurss ir slēgts. Slēgšanas gadījumā būtu paziņots apmēram, ka saskaņā ar tādu un tādu LU senāta lēmumu šis kurss ir slēgts. Lai nu kā, visiem vajadzētu būt skaidram, ka tāds kurss ir bijis. Vismaz vienu gadu LU bioloģijas fakultātē, bet pirms tam LU pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Manuprāt, tas ir ļoti, ļoti nelāgi gan pašai LU, gan visai sabiedrībai kopumā. Krietni pārspīlēju, bet tā mēs kļūstam nevis par sekulāru, bet teokrātisku vai ezotērisku valsti.

Kursa aprakstā redzot vārdus “spēks” un “enerģija”, tā vien gribas, lai kursa esošā/bijusī pasniedzēja Ilze Buša tos nodefinētu. Ja ne vispārīgi, tad katrā specifiskā gadījumā, piemēram, iztēles spēks vai vārda spēks, vai (šis pat ir divi vienā) dabas enerģijas spēks. Jā, protams, ka ikdienā tos var pielietot intuitīvi un neviens par to nepārmetīs, ka ir kļūdaini no skrupuloza fizikas viedokļa, bet tas ir kā likums, ka specifiski apgalvojumi pieprasa specifiskus pierādījumus. Nevar mētāties apkārt ar fizikas terminiem, lai radītu kaut kādu ticamības momentu šīm pseidozinātnēm, bet… bet tieši tāda jau laikam arī ir tā ideja, vai ne? Vidējais, pelēcīgais cilvēks zinās, kādu šampūnu lieto Džastins Bībers, bet kā likums būs skolā guvis traumu no eksaktajiem priekšmetiem, tāpēc pārliecināšanai izmanto otro. Protams, pārliecināšanai der arī pirmais ierocis, piemēram, Toma Krūza un scientologu epopeja.

Īpašu uzmanību kursa aprakstā vēlos pievērst arī kredītpunktu iegūšanas prasībām. Tas, ka eksāmens ir mutisks, manā uztverē nozīmē to, ka to murgu uzrakstīt uz papīra tā, lai nav kauns pēc tam, ir neiespējams. Turklāt pēc tam nav rakstisku pierādījumu. Gan jau Ilze Buša to labi saprot. Kas attiecas uz praktiskajiem darbiem, tad es uzreiz atmiņā atsaucu modīgo dzīvo ūdeni (memory water). Studenti varētu stāvēt pie letes veikalā un aizsargāt pudeles no garāmejošo klientu negācijām un uz vietas strādājošo krāvēju beša.

Beigās vēlos piebilst, ka nebūt neuzskatu, ka esošās zinātnes līmenis ir pietiekams, lai visu izskaidrotu, un ka mēs visu izskaidrojamo būtu novērojuši, bet šādam kursam nav vieta universitātē. Vēls tāls ceļš ejams, bet viens ir skaidrs – atšķirībā no lielākās daļas reliģiju un filozofiju, zinātne būvē soli pa solim pati savu grāmatu un nebaidās to labot, ja pieļāvusi kļūdu.

Skazis

Advertisements

Comments on: "LU nedienas" (6)

 1. Da kam vispār piš kaut kāds C daļas kurss, kuru neviens neuztver nopietni, un iziet tikai 2-4 kredītpunktu iziešanai?

  • Ja arī posts no šāda kursa nav liels, tad tāpat principiem akadēmiskā universitātē ir jābūt. Un LU principos un rāmjos šāds kurss nevar, nu, nevar ieiet. Tāpat arī kursi no zila gaisa nenokrīt, bet iziet zināmu daļu brokrātijas, lai sāktos. Tātad cilvēki ar to iepazinās pirms tam un laida cauri formalitātēm.

 2. Tu laikam arī neproti lasīt.

  Bioenerģētika [SkVe P] [slēgts 03.09.2010]
  Bioloģijas fakultātei kā tadai ar šo kursu nav diez ko liela sakara, jo persona, kas šo kursu izstrādāja, nav no bioloģijas fakultātes. Tāpat bioloģijas fakultātē šāds kurss nekad nav ticis pasniegts.

  • Diemžēl tu būsi tas, kurš neprot, jo:

   1) Iepriekšējā kursa versija ir slēgta 03.09.2010
   2) Skaidri redzams, ka jaunā versijas apstiprinājuma datums ir 16.11.2010

   Lai nu kā, tas ir labi, ka ir mazs sakars. Pašā raksta sākumā es pieminu, ka izcelsme ir pavisam cita fakultāte, bet tas nemaina faktu, ka cilvēk ārpus bioloģjas fakultātes to tieši tā interpretēs, ka kurss LU BF pastāv un TIEK pasnegts. Par to jau ir runa.

 3. Faktiski šāds kurss būtu vajadzīgs nevis universitātē, bet jau skolā, kas ir vērsts uz sevis izzināšanu un sava ceļa meklēšanu, nevis esošās sistēmas atstrādāšanu. Tagadējā sistēma tikai palīdz globālajai pārvaldībai manipulēt ar cilvēkiem un tos izmantot kā skrūvītes savās sistēmās. Ja gribam izmaiņas, tad ir jāceļ augšā savas zināšanas un iekšējais potenciāls, lai to radītu. Katram pašam ir izvēle. Par reformām arī sākumskolu un vidusskolu sistēmā.

  • Neiedzļinoties sazvērestību teoriju pavedienā, atļaušos ieblst, ka šāds kurss vispār nebūtu vajadzīgs. Ņemot vērā aprakstu, tad kursa saturs var būt tikai tāds pats un vēl sliktāks. Ir normāli veidi, kā celt cilvēka pašapziņu, pašmotivāciju, pašdiscplīnu un citas īpašības, kurām ir normāli nosaukumi, nevis jocīgi spēki un enerģijas.

Atstāj atbildi šeit

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: